💥 شروع جشنواره بهاری « 20% تخفیف » روی همۀ محصولات اعمال شده (مهلت محدود!)
آپدیت خودکار ⚡ نصب روی نامحدود سایت
آپدیت از پیشخوان وردپرس

آموزش آپدیت از پیشخوان وردپرس

آپدیت از پیشخوان وردپرس یا آپدیت خودکار وردپرس قابلیتی است که اجازه می‌دهد، بدون نیاز به آپلود کردن ورژن جدید افزونه و قالب‌ها، مستقیم از طریق محیط پیشخوان وردپرس، به روز رسانی یا همان آپدیت کنید.

توسط این ویژگی که برای همۀ محصولات سایت تم فور فراهم و در دسترس است، می‌توانید افزونه‌ها و قالب‌هایی که تهیه می‌کنید، همانند افزونه‌های رایگان مخزن وردپرس، با یک کلیک آپدیت نمایید.

به این ویژگی یا قابلیت، آپدیت از پیشخوان وردپرس، آپدیت خودکار یا به روز رسان هوشمند نیز گفته می‌شود. این قابلیت در سایت تم فور، نیازی به نصب افزونه (پلاگین) جانبی ندارند و کاملاً رایگان است.

آپدیت از پیشخوان وردپرس

روش اول آپدیت از پیشخوان وردپرس

پس از نصب هرکدام از افزونه‌ها و قالب‌هایی که از سایت تم فور خریداری کرده‌اید، برای استعلام وجود به‌روز رسانی جدید، به پیشخوان وردپرس خود بروید.

در منوی پیشخوان، به زیر منوی به‌روز رسانی‌ها مراجعه کنید تا بررسی وجود به‌روز رسانی برای افزونه‌ها و قالب‌های نصب شده سایت شما شروع شود.

آپدیت هوشمند وب سایت تم فور themefour.com

در صورتی که ورژن جدیدی برای افزونه یا قالبی که از تم فور خریداری کرده باشید، وجود داشته باشد، در لیست به‌روز رسانی‌ها نمایش داده می‌شود.

آپدیت افزونه وردپرس آپدیت قالب وردپرس از پیشخوان

می‌توانید با انتخاب افزونه یا قالب، مستقیم و بدون نیاز به اقدام دیگری، محصول را مستقیم از سرور تم فور به سادگی به‌روز رسانی و آپدیت کنید.

روش دوم آپدیت از پیشخوان وردپرس

در روش دوم، برای به‌روز رسانی یا استعلام نسخۀ جدید از افزونه یا قالب به منوی نمایش لیست افزونه‌های وب سایت خود مراجعه کنید.

آپدیت افزونه وردپرس به صورت هوشمند از پیشخوان وردپرس

در لیست افزونه‌های وب‌سایت شما همانند سایر افزونه‌های مخزن وردپرس، می‌توانید وجود نسخۀ جدید را با یک نوار زرد رنگ روی هر افزونه مشاهده کنید.

آپدیت افزونه ها و قالب های وردپرس از داشبورد وردپرس

برای استعلام کافیست روی دکمۀ بررسی وضعیت به‌روز رسانی از تم فور کلیک کنید تا اگر نسخه جدیدی وجود داشته باشد، نوار به‌روز رسانی ظاهر شود.

اگر نوار زرد رنگ که نشان دهنده وجود نسخه جدید است روی هرکدام از افزونه‌های تم فور قرار گرفته بود، روی گزینۀ «هم اکنون به‌روز نمایید» کلیک کنید.

با این اقدام، افزونه شما پس از چند ثانیه به نسخه یا ورژن جدید به‌روز و آپدیت می‌شود و هیچ اقدام دیگری برای آپدیت نیاز نیست.

حل مشکل عدم نمایش به روز رسانی‌ها

اگر از افزونه‌های به روز رسان سایر مارکت‌ها استفاده می‌کنید، احتمالاً با مشکل عدم دریافت و نمایش پیام به روز رسانی محصولاتی که از تم فور خریداری کردید، روبه رو خواهید شد.

متاسفانه افزونه‌های به روز رسان این مارکت‌ها، آپدیت‌های مخزن وردپرس و هر پلاگین دیگری را بلاک می‌کنند! مگر اینکه افزونه یا قالب از مارکت آن‌ها خریداری شده باشد.

اما دو راه حل برای رفع این موضوع وجود دارد:

  1. غیرفعال سازی موقت پلاگین به روز رسان
  2. تغییر تنظیمات افزونه به روز رسان

در اینجا، به روش دوم می‌پردازیم که می‌توانید از داخل خود تنظیمات افزونه به‌روز رسان مثلاً ژاکت، افزونه و قالب‌هایی که از تم فور خریداری کردید را از لیست بررسی آن‌ها خارج کنید تا اجازۀ به روز رسانی فراهم شود.

به تنظیمات افزونه به روز رسان بروید و تیک گزینۀ «در صورت فعال بودن» را بردارید تا فهرست افزونه‌هایی که در سایت نصب کردید ظاهر شود.

آموزش آپدیت از پیشخوان وردپرس 6

در لیست ظاهر شده از افزونه‌های سایت شما، تیک افزونه یا افزونه‌هایی که از تم فور خریداری کردید را بردارید. پس از این کار، تنظیمات افزونه به روز رسان را ذخیره نمایید.

آموزش آپدیت از پیشخوان وردپرس 8

پس از ذخیره تنظیمات افزونه به روز رسان و برداشتن تیک بررسی افزونه‌هایی که از تم فور خریداری کردید، در منوی افزونه‌های وردپرس‌تان، پیام به روز رسانی افزونه ظاهر می‌شود.

آموزش آپدیت از پیشخوان وردپرس 10

همانطور که مشاهده می‌کنید، برچسب وجود یک به‌روز رسانی جدید برای افزونه‌ای که از تم فور خریداری شده، در منوی لیست افزونه‌ها ظاهر شد و کافیست روی دکمۀ «هم‌اکنون به‌روز نمایید» کلیک کنید.

بک آپ گیری قبل از آپدیت خودکار وردپرس

به شدت توصیه می‌کنیم که قبل از به‌روز رسانی افزونه یا قالب به نسخۀ جدید، حتماً یک بک آپ از نسخه فعلی افزونه/قالب خود بگیرید.

برای نحوۀ بک آپ گیری خودکار قبل از به‌روز رسانی افزونه و قالب‌های وردپرس، آموزش بک آپ گیری از وردپرس را مطالعه کنید.

آپدیت از پیشخوان وردپرس یا آپدیت خودکار، یک ویژگی بزرگ است که مدیریت وب سایت را برای دریافت به‌روز رسانی‌ها، بسیار آسوده می‌کند و نیازی به اقدام دانلود و آپلود ورژن جدید افزونه و قالب نخواهد بود. اگر سؤالی دارید، از طریق فرم نظرات این صفحه بپرسید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

میانگین رتبه ۴.۶ / ۵. تعداد رای: ۹

Picture of تیم تولید محتوای تم فور

تیم تولید محتوای تم فور

هدف ما در تم فور، ارائۀ متفاوت‌ترین آموزش‌ها و خدمات برای جامعۀ وردپرسی ایران است. بدانید که تم فور تحولی نوین در وردپرس فارسی است.

Picture of مجموعۀ تم فور

مجموعۀ تم فور

هدف ما در تم فور، ارائۀ متفاوت‌ترین آموزش‌ها و خدمات برای جامعۀ وردپرسی ایران است. بدانید که تم فور تحولی نوین در وردپرس فارسی است.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ارسال یک دیدگاه

برای ارسال دیدگاه، نیاز است که وارد حساب کاربری خود شوید

جدیدترین مطالب

دلیل بازپرداخت

اسکرول به بالا