تم فور تحولی نوین در وردپرس فارسی
بهترین روش بک آپ گیری خودکار از وردپرس

بهترین روش بک آپ گیری خودکار از وردپرس

بک آپ گیری خودکار از وردپرس یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید صاحبان کسب و کارهای آنلاین به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند و بسیار مورد اهمیت است.

به روز یا آپدیت نگه داشتن افزونه و قالب‌های وردپرس، مسئلۀ تاکیدی است اما در مواردی باعث بروز مشکلات مختلفی در وب‌سایت‌ها شده است.

اگر از وردپرس سایت خود بک آپ و پشتیبان تهیه نکرده باشید کافیست با یک آپدیت ناپایدار، کسب و کار آنلاین شخصی‌تان را حسابی به دردسر به اندازید.

نحوه بک آپ گیری از وردپرس

منظور از آپدیت ناپایدار، به روز رسانی است که از سوی توسعه دهنده افزونه ارائه شده اما دارای باگ است و یک نسخۀ پایدار از آن افزونه نیست.

در این حالت، اگر پشتیبان نداشته باشید، باید بگردید نسخه قدیمی یا قبلی افزونه را مجدد دانلود و جایگزین نسخه جدید کنید.

نصب افزونه بک آپ گیری خودکار از وردپرس

افزونه بک آب گیری برای وردپرس از افزونه‌های ضروری برای سایت به شمار می‌رود و الزامیست که حتماً یک افزونه برای تهیه نسخه پشتیبان نصب شود.

افزونه Updraftplus از افزونه‌های قدرتمند برای بک آپ گیری خودکار و دستی در وردپرس است و امکانات زیادی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

قبل از به روز رسانی، بک آپ بگیرید

یکی از قابلیت‌های افزونه Updraftplus بک آپ گیری خودکار قبل از آپدیت افزونه، قالب و خود وردپرس است که از ویژگی‌های این افزونه است.

قبل از به روز رسانی، بک آپ بگیرید!

این ویژگی اجازه می‌دهد در صورتی که پس از آپدیت، سایت شما دچار مشکل یا تداخلی شد، سریعاً با یک کلیک نسخه قبلی افزونه‌ها را برگردانید.

بک آپ گیری از وردپرس با Updraftplus

همچنین این افزونه، یک نسخه بک آپ از دیتابیس جهت محکم کاری بیشتر می‌گیرد و کسب و کار شما را همیشه پایدار نگه می‌دارد.

اگر می‌خواهید کل پوشه قالب یا افزونه‌ها را دانلود کنید، می‌توانید به منوی بک آپ‌های آپدرفت بروید و آن‌ها را دانلود و در هارد شخصی خود ذخیره کنید.

اگر گرفتن نسخۀ پشتیبان (همان بک آپ) از طریق هاست برایتان سخت و دشورا است، پیشنهاد می‌کنیم از چنین افزونه‌هایی استفاده کنید.

خصوصاً اگر وب‌سایت شما دارای بازدید و درآمد است به بک آپ گیری خودکار از وردپرس توجه کنید.

نحوه بک آپ گیری خودکار از وردپرس

برای بک آپ گیری خودکار از وردپرس با افزونه Updraftplus به تب تنظیمات بروید و یک برنامه ریزی بک آپ خودکار براساس نیاز خود تنظیم کنید.

نحوه بک آپ گیری خودکار از وردپرس

اگر سایت شما در لحظه تغییرات زیادی می‌کند (مانند ثبت نام کاربران، تراکنش‌های زیاد و..) توصیه می‌کنیم بک آپ گیری را روی ۴ ساعت یکبار بگذارید.

بهترین افزونه بک آپ گرفتن وردپرس

افزونه Duplicator برای بک آپ گیری

افزونه Duplicator بیشتر برای انتقال کامل یک سایت وردپرسی از یک سرور به سرور دیگر کاربرد دارد و برای همین جهت استفاده می‌شود.

اگر هدف شما تنها برای بک آپ گرفتن منظم از سایت است، توصیه می‌کنیم از Updraftplus (نسخه رایگان) بجای داپلیکیتور استفاده کنید.

امیدواریم با این پست، به اهمیت و ضرورت پشتیبان گیری از کسب و کار آنلاین پی برده باشید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

میانگین رتبه ۴.۴ / ۵. تعداد رای: ۷

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ارسال یک دیدگاه

برای ارسال دیدگاه، نیاز است که را انجام دهید.

دلیل بازپرداخت

اسکرول به بالا