🐏 جشنواره عید سعید قربان « 50% تخفیف » روی همۀ محصولات اعمال شده (مهلت خیلی محدود)
آپدیت خودکار ⚡ نصب روی نامحدود سایت
آموزش ورود به وردپرس به همراه نکات کلیدی

آموزش ورود به وردپرس به همراه نکات کلیدی

محیط پیشخوان وردپرس، مهم‌ترین بخش وردپرس است، چراکه همۀ قسمت‌های وب سایت از طریق این بخش کنترل و مدیریت می‌شوند. به همین سبب، به یاد داشتن آدرس ورود و همچنین رعایت نکات امنیتی، از مهم‌ترین مسائلی است که در آموزش ورود به وردپرس به آن می‌پردازیم. تا انتها با وب سایت تم فور همراه باشید.

احتمالاً می‌دانید سیستم مدیریت محتوای وردپرس، بسیار بزرگ و غنی است. امکانات فوق العاده این سایت ساز محبوب، بخش قابل توجهی از مدیران کسب و کار را جذب خود کرده‌است. نمی‌خواهیم در این مقاله تاریخچۀ وردپرس و امکانات آن را شرح دهیم و اگر می‌خواهید بیشتر در مورد وردپرس بدانید، توصیه می‌کنیم مقاله وردپرس چیست را مطالعه کنید.

با این حال، اگر به تازگی با وردپرس آشنا شدید، باید آدرس ورود وردپرس خود را بدانید. در آموزش ورود به وردپرس، به شما کمک می‌کنیم که آدرس پنل مدیریتی سایت خود را به سادگی پیدا کنید.

آموزش ورود به وردپرس به همراه نکات کلیدی 1

پیدا کردن آدرس ورود به پیشخوان وردپرس

آدرس ورود به پیشخوان همۀ وب‌سایت‌های وردپرسی به طور پیش‌فرض پس از آدرس سایت با /wp-login.php یا /wp-admin شروع می‌شود. یعنی برای ورود به وردپرس کافیست که پس از نام دامنه (آدرس سایت)، عبارت wp-admin را قرار دهید تا صفحۀ ورود ظاهر شود.

به مثال سادۀ زیر برای پیدا کردن آدرس ورود به وردپرس توجه کنید:

  • domainsite.ir/wp-login.php
  • domainsite.ir/wp-admin
  • برای ساب دامنه: blog.domainsite.ir/wp-login.php

به همین سادگی، می‌توانید به سریع به محیط مدیریتی و پیشخوان‌تان دسترسی پیدا کنید. در به هر شکلی که وردپرس خود را نصب کردید، تنها پس از اسلش دامنه سایت، از عبارت‌های کلیدی اعلام شده استفاده کنید، می‌توانید به محیط مدیریت دسترسی داشته باشید.

آموزش ورود به وردپرس به همراه نکات کلیدی 3

آموزش ورود به وردپرس از طریق URL

همانطور که گفتیم برای ورود، می‌توانید با وارد کردن wp-login.php پس از اسلش نام دامنه خود و زدن اینتر را انجام دهید. پس از این کار، مستقم به صفحۀ ورود وردپرس هدایت می‌شوید و کافیست نام کاربری یا آدرس ایمیل به همراه رمز عبور را وارد کنید.

رمز عبور ورود به وردپرس را فراموش کردم!

اگر رمز عبور خود را فراموش کردید، نگران نباشید، کافیست به از طریق همان آدرس ورود به وردپرس، روی گزینۀ «رمز عبورتان را گم کرده‌اید» کلیک کنید تا به صفحۀ بازیابی رمز عبور هدایت شوید.

آموزش ورود به وردپرس به همراه نکات کلیدی 5

در این صفحه، نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد کنید. پس از وارد کردن آدرس و کلیک روی دکمه «دریافت رمز تازه»، یک لینک بازیابی رمز به آدرس ایمیل شما ارسال می‌شود.

آموزش ورود به وردپرس به همراه نکات کلیدی 7

به inbox ایمیل‌تان بروید و روی لینکی که برایتان ارسال شده کلیک کنید تا رمز عبور جدید را تنظیم نمایید.

خطای ۴۰۴ در ورود به وردپرس

در صورتی، آدرس URL پیشخوان وردپرس‌تان را وارد می‌کنید و با خطای ۴۰۴ مواجه یا به صفحۀ اصلی هدایت می‌شوید، مشکل از تغییر کردن آدرس ورود به وردپرس سایت شما است. ممکن است توسط افزونه‌ای، آدرس ورود به وردپرس سایت‌تان تغییر پیدا کرده باشد که در این صورت، اگر آدرس جدید را نمی‌دانید، به فایل منیجر هاست‌تان بروید.

آموزش ورود به وردپرس به همراه نکات کلیدی 9

به پوشۀ wp-content سپس پوشه plugins بروید و افزونه‌ای که باعث این موضوع شده را تغییر نام دهید. مثلاً کنار نام افزونه، یک عدد قرار بدهید کافیست. عمدتاً افزونه‌های امنیتی قابلیت تغییر آدرس پیش‌فرض ورود داشبورد را دارند.

آموزش ورود به وردپرس به همراه نکات کلیدی 11

بعد از اینکه افزونه را تغییر نام دادید، به طور خودکار افزونه روی سایت شما غیرفعال می‌شود. برگردید به آدرس ورود به وردپرس‌تان و اگر صفحه ورود به خوبی بالا آمد، پس این مشکل رفع شده‌است.

خطای کوکی در هنگام ورود به وردپرس

یکی از شایع‌ترین خطاهای رایج در هنگام ورود به وردپرس، خطای کوکی Cookies است. این خطا زمانی اتفاق می‌افتد که ویژگی کوکی در مرورگر شما پشتیبانی نشود. اگر تغییری در تنظیمات مرورگر برای غیرفعال کردن کوکی‌ها انجام نداده‌اید، ممکن است مشکل از وردپرس سایت شما باشد.

آموزش ورود به وردپرس به همراه نکات کلیدی 13

چنانچه مشکل از وردپرس باشد، برای حل آن کافیست که کد زیر را در انتهای فایل wp-config.php مسیری که وردپرس را نصب کردید (در هاست) قرار دهید و فایل را ذخیره کنید.

				
					define('COOKIE_DOMAIN', $_SERVER['HTTP_HOST'] );

				
			

پس از این کار، مجدد برای ورود به پیشخوان از طریق صفحۀ ورود تلاش کنید.

یک نکتۀ کلیدی در ورود به وردپرس

با استفاده از افزونه امنیت وردپرس می‌توانید آدرس پیش‌فرض ورود وردپرس را تغییر دهید. این کار کمک می‌کند سایر کاربران و هکرها به آدرس پیش‌فرض وردپرس شما دسترسی نداشته باشند.

توصیه می‌شود حتماً URL پیش‌فرض وردپرس را تغییر دهید چراکه امنیت سایت افزایش پیدا می‌کند.

کلام آخر و جمع بندی

در نهایت، طبیعی است که بعنوان یک تازه کار، با برخی از فرآیندهای وردپرس مانند ورود به محیط مدیریت مسلط نباشید. در آ‌موزش ورود به وردپرس، به نکات مهم پرداختیم و سعی شد سریع بتوانید بدون توضیحات اضافی به نتیجه برسید.

آیا آموزش ورود به وردپرس برایتان مفید بود؟ در هنگام لاگین به پیشخوان وردپرس‌تان با چه مشکلات دیگری برخورد کرده‌اید؟ از طریق فرم نظرات می‌توانید تجربه و نظر خود را به اشتراک بگذارید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

میانگین رتبه ۵ / ۵. تعداد رای: ۳

تصویر تیم تولید محتوای تم فور

تیم تولید محتوای تم فور

هدف ما در تم فور، ارائۀ متفاوت‌ترین آموزش‌ها و خدمات برای جامعۀ وردپرسی ایران است. بدانید که تم فور تحولی نوین در وردپرس فارسی است.

تصویر مجموعۀ تم فور

مجموعۀ تم فور

هدف ما در تم فور، ارائۀ متفاوت‌ترین آموزش‌ها و خدمات برای جامعۀ وردپرسی ایران است. بدانید که تم فور تحولی نوین در وردپرس فارسی است.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ارسال یک دیدگاه

برای ارسال دیدگاه، نیاز است که وارد حساب کاربری خود شوید

جدیدترین مطالب

اسکرول به بالا