آخرین فرصت

50% تخفیف

برای همه محصولات (افزایش قیمت‌ها از ابتدای 1403)
درآمد از وردپرس

۶ روش تضمینی برای کسب درآمد از وردپرس

می‌خواهید راه‌های درآمد از وردپرس را بدانید؟ بدون کلیشه و حاشیه در سایت تم فور، به شما راهکارها و روش‌های می‌گوییم که می‌توانید کسب درآمد از وردپرس را تجربه کنید. قرار نیست پکیجی به شما فروخته شود یا رویا فروشی کنیم! به صورت علمی روش‌های اثبات شده و تضمینی را معرفی می‌کنیم، با تم فور همراه باشید.

قبل از اینکه ادامۀ روش‌های درآمد از وردپرس را بخوانید، آگاه باشید که شروع هر کسب و کاری، نیاز به پیش‌نیازهای دارد! این پیش نیازها می‌توانند تخصص و مهارت باشند یا سرمایه مالی اولیه. پس لازم است این نکات را مدنظرتان قرار دهید.

6 روش تضمینی برای کسب درآمد از وردپرس 1

پیش نیاز کسب درآمد از وردپرس

در ابتدا گفتیم که رویافروشی در کار نیست، بی شک هر کسب و کاری، نیاز به برآورده سازی شرایطی است. داشتن مهارت در زمینۀ یا حوزه‌ای، اولین گام برای شروع کسب درآمد از طریق وب سایت است. این داشتن مهارت به معنی اینکه شما باید برنامه نویسی یا کدنویسی بلد باشید نیست! مهارت می‌تواند تسلط به یک نرم افزار باشد.

نرم افزار تحت وبی مانند وردپرس هم یک مهارت محسوب می‌شود. اگر هنوز با ویژگی‌های وردپرس کامل آشنا نشدید، توصیه می‌کنیم مقالۀ جامع وردپرس چیست را مطالعه و بررسی کنید.

خوشبختانه سیستم مدیریت محتوای وردپرس کاملاً رایگان است و این یک نقطۀ قوت برای شروع کسب درآمد از آن است.

در کنار مهارت، حتماً‌ به منابع مالی هم نیاز پیدا می‌کنید. منظور از منابع مالی، سرمایۀ بزرگ و زیادی نیست! بلکه با مبالغی بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان هم می‌توانید به درآمد از وردپرس برسید. اما حتماً نیاز است که به راه اندازی سایت با وردپرس کاملاً آشنا باشید و بتوانید با آن کار کنید.

6 روش تضمینی برای کسب درآمد از وردپرس 3

درآمد از وردپرس با سایت خبری و مجلۀ اینترنتی

راه‌اندازی سایت خبری و مجلۀ اینترنتی، یکی از راه‌های کسب درآمد از وردپرس است. شاید برایتان سؤال باشد که سایت‌های خبری معروف بدون آنکه محصولی یا خدماتی به فروش برسانند، چگونه کسب درآمد می‌کنند؟ تم فور با ذکر مثال پاسخ می‌دهد.

هموطن عزیز، هیچ راز پنهانی وجود ندارد، بلکه وب‌سایت‌های خبری یا مجلۀ اینترنتی (اخبار تکنولوژی، آی‌تی و عمومی) از طریق دریافت تبلیغات بنری، متنی، رپورتاژ آگهی و بک لینک اعتباری کسب درآمد می‌کنند.

اگر یک سایت مجلۀ اینترنتی راه‌اندازی کنید و برای آن وقت بگذارید، مطمئناً پس از مدتی می‌توانید به کسب درآمد برسید. سؤال مهم! کسی به سایت من تبلیغات بنری نمی‌دهد، چه کار کنم؟ پاسخ این سؤال اینست: نیازی به یافتن تبلیغ کننده و مشتری ندارید.

6 روش تضمینی برای کسب درآمد از وردپرس 5

کافیست یک وب سایت مناسب و حرفه‌ای (از نظر ساختاری بهینه و به‌روز بودن) بسازید و از طریق پلتفرم‌های خرید رپورتاژ و بلک لینک، سایت خود را ثبت کنید تا دیگران اقدام به خرید رپورتاژ آگهی از سایت شما کنند.

به طور خلاصه، رپورتاژ آگهی نوعی از لینک سازی وب‌سایت‌ها از طریق سایت‌های دیگر به روش پولی است. مثلاً مدیر یک وب سایت با ارسال رپورتاژ آگهی که حاوی محتوایی خبری یا آموزشی با لینک دادن به چند کلمه کلیدی یا خدمات سایتش، در سایت شما تبلیغ می‌کند.

از گرفتن رپورتاژ آگهی و بک لینک چقدر می‌توانم کسب درآمد کنم؟

این موضوع بستگی به میزان بازدید سایت شما و عمر سایت‌تان دارد. هرچه این میزان بالاتر باشد، شانس گرفتن رپورتاژ آگهی با قیمت‌های مناسب خواهید را داشت. تعرفۀ هر رپورتاژ آگهی برای سایت‌های خبری کوچک، بین ۲۰۰ الی ۸۰۰ هزار تومان است.

6 روش تضمینی برای کسب درآمد از وردپرس 7

در تصویر بالا تعرفه‌های رپورتاژ آگهی در پلتفرم تربیون را مشاهده می‌کنید. در نهایت بتوانید سایت خوبی در حوزۀ خبر یا مجلۀ اینترنتی (پیشنهاد می‌شود) با وردپرس طراحی کنید، ماهانه درآمد قابل توجه و مناسبی را کسب خواهید کرد.

درآمد از وردپرس با راه‌اندازی سایت فروش فایل

یکی دیگر از روش‌های درآمد از وردپرس، راه‌اندازی یک وب سایت فروشگاهی فروش فایل است. شما می‌توانید فایل‌های قابل دانلود را با قیمت‌های مختلف در فروشگاه اینترنتی خود به فروش برسانید. فروش فایل همیشه آسان‌تر از فروش کالای فیزیکی است.

6 روش تضمینی برای کسب درآمد از وردپرس 9

حتی نوع مخاطبان و مشتریانی که اقدام به خرید فایل می‌کنند بسیار متفاوت با خریداران یک محصول یا کالای فیزیکی است. یک فروشگاه اینترنتی فروش فایل می‌تواند فروش فایل PDF خلاصۀ کتاب‌ها، فروش خود کتاب به صورت PDF، فروش فایل‌های گرافیکی فتوشاپ یا PSD، فروش فایل‌های ساخت تیزر تبلیغاتی نرم افزارهای تدوین فیلم و ویدیو و غیره باشد.

آیا در فروشگاه فایل خود می‌توانم هر نوع فایلی را بفروشم؟

بله! اما بهتر است در یک حوزه فعالیت کنید، مثلاً‌ اگر فقط کتاب PDF می‌فروشید در کنار آن از فروش فایل گرافیکی فتوشاپ خودداری کنید. وب سایت خود را به سوپرمارکت و فروشگاه زنجیره‌ای تبدیل نکنید.

در صورتی که تمایل و توان فروش فایل‌های دیگری دارید اما این فایل‌ها با حوزۀ سایت فعلی‌تان متفاوت هستند، می‌توانید یک فروشگاه دیگر راه اندازی کنید و عملاً چند فروشگاه اینترنتی داشته باشید.

6 روش تضمینی برای کسب درآمد از وردپرس 11

کسب در آمد از وردپرس با فروش دوره‌های آموزشی

در پیش نیازها هم گفتیم اگر به وردپرس آشنا و مسلط باشید، می‌توانید به کسب درآمد با آن دست پیدا کنید. از روش‌های دیگر درآمد از وردپرس، تولید دوره‌های آموزشی است. می‌توان با این روش، محتوای آموزشی ویدیویی با کیفیت تولید کرد و در قالب یک دوره به مخاطبان خود ارائه کنید.


مثلاً اگر به وردپرس مسلط هستید، می‌توانید دورۀ آموزش طراحی سایت با وردپرس بسازید و آن را از طریق وب سایت‌تان به فروش برسانید. حتی می‌توان برای یک پلاگین یا قالب معروف وردپرس هم دورۀ آموزشی ساخت.

آیا فقط باید دورۀ آموزش وردپرس بفروشم؟

خیر! ممکن است مهارت مورد علاقۀ شما آشپزی، فروشندگی، بازاریابی، بدن سازی یا هر موضوع دیگری باشد. کافیست که به وردپرس آشنا باشید و بتوانید سایت خود را پیاده سازی کنید. سپس یک دورۀ خوب برای مهارت یا شغل‌تان بسازید و از طریق سایت وردپرسی خود به فروش برسانید.

6 روش تضمینی برای کسب درآمد از وردپرس 13

ارائه خدمات طراحی سایت با وردپرس

اگر به وردپرس مسلط هستید و آن را به عنوان کار یا مهارت اصلی‌تان انتخاب کردید، می‌توانید با آن به کسب درآمد بپردازید. افراد زیادی هستند می‌خواهند فروشگاه اینترنتی داشته باشند و از طریق آن کالا و محصولات خود را بفروشند.

با فعالیت بعنوان یک طراح وب سایت، از راه اندازی سایت و خدمات مربوط به آن، کسب درآمد خواهید کرد. میزان تعرفه و قیمت طراحی سایت با وردپرس به مسائل مختلفی بستگی دارد.

بزرگترین چالش ارائه خدمات طراحی وب‌سایت، گرفتن پروژه است! در این بازار، رقبای زیادی وجود دارد. احتمالاً نیاز به انجام تبلیغات و روش‌های بازاریابی متعددی داشته باشید تا بتوانید سریع به کسب درآمد برسید.

شخصی سازی و توسعه دهنده وردپرس

در صورتی که به کدنویسی و برنامه نویسی PHP مسلط هستید، می‌توانید با طراحی پلاگین یا قالب وردپرس به درآمد از وردپرس دست پیدا کنید. برای افزونه یا قالب اختصاصی که نوشتید، تبلیغات و بازاریابی کنید و آن را از طریق سایت خود بفروشید.

6 روش تضمینی برای کسب درآمد از وردپرس 15

آیا می‌توانم افزونه یا قالب را از طریق مارکت‌ها بفروشم؟

بله! شما می‌توانید بدون نیاز به داشتن وب سایت هم، افزونه یا قالب خود را در مارکت‌های وردپرس داخل ایران یا خارج از ایران به فروش برسانید. اما در این مارکت‌ها، شما تنها فروشنده خواهید بود و اختیارات مدیریتی و کنترل محصول را نخواهید داشت. کافیست یکی از قوانین آن مارکت را نقض کنید تا حساب فروشندگی‌تان مسدود شود و در بدترین حالت، موجودی‌تان هم مسدود بشود.

توصیه: اگر توانایی هزینه کردن برای تبلیغ محصول خود دارید، وب سایت مستقلی را‌ه‌اندازی کنید تا کنترل و مدیریت مشتریان و سایت در اختیار خودتان یا مجموعه‌تان باشد. متاسفانه مارکت‌های وردپرس ایرانی معایب زیادی دارند.

برای نمونه در این مارکت‌ها، شما اجازۀ فروش محصول‌تان از طریق سایت خود ندارید و محصول‌تان در انحصار و به نام برند آن مارکت معرفی خواهد شد.

کسب درآمد از وردپرس با دور کاری یا فریلنسری

دورکاری یا فرینلسری را بعنوان آخرین گزینه برای درآمد از وردپرس قرار دادیم، چراکه برخلاف هجمه‌ها و تبلیغات اشخاص و وب‌سایت‌ها، درآمد از این روش به این سادگی‌ها نیست. به طور خلاصه، افراد از طریق پلتفرم‌هایی مانند پونیشا، پروژه‌های خود را ثبت می‌کنند.

این پروژه‌ها می‌توانند شخصی سازی وردپرس، شخصی سازی قالب یا پلاگین یا طراحی یک وب سایت باشند. شما در این پلفترم‌ها، نقش طراح یا فریلنسر را خواهید داشت و می‌توانید پیشنهاد پذیرفتن پروژه‌های موجود را به کارفرما ارسال کنید.

6 روش تضمینی برای کسب درآمد از وردپرس 17

به جز تسلط و متخصص بودن در مهارت؛ تعرفۀ پایین و ارزان، یکی از اولویت‌های انتخاب فریلنسر برای کارفرمایان است. پس شاید هیچ‌گاه به آن حقوق مدنظر «براساس کیفیت و تخصص» که انتظار دارید دست پیدا نکنید.

6 روش تضمینی برای کسب درآمد از وردپرس 19

چالش‌های پیش رو برای درآمد از وردپرس

می‌دانیم که وردپرس بازار بزرگی دارد، اما بدون چالش هم نیست. هرکدام از روش‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، چالش‌هایی دارند. مثلاً اگر تصور می‌کنید طراحی یک وب‌سایت کافیست و پس از آن با حجم زیادی بازدید و مشتری مواجه خواهید شد، سخت در اشتباه هستید.

فعالیت منظم روی کسب و کار و صبوری، راز موفقیت و رسیدن به درآمد از وردپرس است. برای سایت خود اقداماتی مانند تولید محتوای مفید، تبلیغات و SEO، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی را انجام دهید تا به هدف‌تان سریع‌تر برسید.

مطمئناً اگر به موارد بالا عمل کنید و صبور هم باشید، به درآمد قابل توجهی (فراتر از حقوق یک کارمند) خواهید رسید.

کلام آخر در مورد کسب درآمد از وردپرس

تجربۀ شما در مورد کسب درآمد از وردپرس چگونه و چطور بوده؟ آیا هنوز سؤالی دارید؟ در پایان اگر این مقاله برایتان مفید بود، خوشحال می‌شویم دیدگاه خود را ثبت کنید و نظرتان را با سایر هموطنان به اشتراک بگذارید. موفق و سلامت باشید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

میانگین رتبه ۵ / ۵. تعداد رای: ۷

تیم تولید محتوای تم فور

تیم تولید محتوای تم فور

هدف ما در تم فور، ارائۀ متفاوت‌ترین آموزش‌ها و خدمات برای جامعۀ وردپرسی ایران است. بدانید که تم فور تحولی نوین در وردپرس فارسی است.

مجموعۀ تم فور

مجموعۀ تم فور

هدف ما در تم فور، ارائۀ متفاوت‌ترین آموزش‌ها و خدمات برای جامعۀ وردپرسی ایران است. بدانید که تم فور تحولی نوین در وردپرس فارسی است.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ارسال یک دیدگاه

برای ارسال دیدگاه، نیاز است که وارد حساب کاربری خود شوید

محصولات پرفروش

جدیدترین مطالب

دلیل بازپرداخت

اسکرول به بالا