💥 شروع جشنواره بهاری « 20% تخفیف » روی همۀ محصولات اعمال شده (مهلت محدود!)
آپدیت خودکار ⚡ نصب روی نامحدود سایت
روش برای تغییر ایمیل مدیریت وردپرس

۳ روش برای تغییر ایمیل مدیریت وردپرس

به دنبال تغییر ایمیل مدیریت وردپرس هستید؟ در این مقاله به ۳ روش می‌خواهیم به شما یاد دهیم که چگونه می‌توانیم به راحتی ایمیل مدیریت وردپرس را ویرایش یا تغییر دهیم، با تم فور همراه باشید.

به طور پیش‌فرض امکان تغییر ایمیل وردپرس یا ایمیل مدیر وردپرس نیاز به اعتبار سنجی دارد و پس از ویرایش ایمیل مدیر وردپرس، ایمیلی به آدرس ایمیل جدید ارسال می‌شود تا آن را تایید کنید.

در صورتی که تایید انجام نشود، تغییر ایمیل مدیریت وردپرس انجام نخواهد شد، اما نگران نباشید در این آموزش به ۳ روش رایج پرداختیم که در دو روش آن، هیچ نیازی به اعتبارسنجی ایمیل مدیر وردپرس نیست.

تغییر ایمیل مدیریت وردپرس از پیشخوان

در این روش، شما کافی است که به پیشخوان وردپرس خود مراجعه کنید و در تنظیمات و تب عمومی، فیلد آدرس ایمیل مدیریت را بررسی کنید و سپس اقدام به تغییر آدرس ایمیل مدیریت کنید.

3 روش برای تغییر ایمیل مدیریت وردپرس 1

پس از وارد کردن آدرس جدید ایمیل و ذخیره تنظیمات، یک درخواست اعتبارسنجی به آدرس ایمیل جدید مدیریت ارسال می‌شود که باید به inbox ایمیل خود مراجعه کنید و آن را کلیک و تایید نمایید.

3 روش برای تغییر ایمیل مدیریت وردپرس 3

این روش، ساده‌ترین راه برای تغییر ایمیل وردپرس است! اما نیاز به تایید و اعتبارسنجی ایمیل جدید است و اگر نمی‌خواهید این اعتبار سنجی را انجام دهید، روش دوم یا سوم همین مقاله را مطالعه کنید.

تغییر آدرس ایمیل کاربران وردپرس

برای ویرایش ایمیل کاربران دیگر هم، به منوی کاربران و همه کاربران بروید و کاربری که می‌خواهید آدرس ایمیل او را تغییر دهید، ویرایش پروفایل بزنید تا اطلاعات پروفایل او نمایش داده شود.

3 روش برای تغییر ایمیل مدیریت وردپرس 5

اکنون می‌توانید فیلد ایمیل (لازم) را ویرایش و آدرس ایمیلی که می‌خواهید برای کاربر تغییر دهید را وارد نمایید و سپس روی دکمۀ ذخیره شناسنامه کلیک نمایید تا اطلاعات ذخیره شوند.

3 روش برای تغییر ایمیل مدیریت وردپرس 7

تغییر ایمیل مدیریت وردپرس از طریق دیتابیس

به محیط سی پنل یا دایرکت ادمین هاست خود بروید و روی گزینۀ phpMyAdmin کلیک کنید تا دیتابیس و جدول‌های آن برای شما نمایش داده شود.

توصیه می‌کنیم در صورتی که به دیتابیس و محیط phpMyAdmin آشنا نیستید، قبل از هرگونه تغییری، از دیتابیس و وردپرس خود بک آپ تهیه کنید.

3 روش برای تغییر ایمیل مدیریت وردپرس 9

به دنبال جدول wp_options برگردید و با کلیک روی آن، به محیط مشاهده و ویرایش اطلاعات این جدول هدایت می‌شوید.

3 روش برای تغییر ایمیل مدیریت وردپرس 11

گزینۀ آپشن admin_email را پیدا کنید و Edit را در سمت چپ همین جدول بزنید تا بتوانید آدرس ایمیل مدیر وردپرس را ویرایش کنید.

3 روش برای تغییر ایمیل مدیریت وردپرس 13

در باکسی که مشاهده می‌کنید، آدرس ایمیل وردپرس (ایمیل مدیریت وردپرس) قرار گرفته است و آن را پاک نمایید و سپس آدرس ایمیل جدید را وارد و روی دکمۀ Go یا Save کلیک کنید.

3 روش برای تغییر ایمیل مدیریت وردپرس 15

پس از انجام مراحل بالا، به جدول wp_users مراجعه کنید و کاربر ادمین را پیدا و Edit را بزنید، مانند بالا یک باکس وارد کردن آدرس ایمیل ظاهر می‌شود و آدرس ایمیل جدید را وارد نمایید و ذخیره کنید.

3 روش برای تغییر ایمیل مدیریت وردپرس 17

با این روش، بدون نیاز به اعتبارسنجی ایمیل، می‌توانید تغییر ایمیل مدیریت وردپرس را انجام دهید و حتی امکان ویرایش ایمیل سایر کاربران هم در دسترس است.

آیا امکان ویرایش مشخصات کاربران وجود دارد؟

بله! در جدول wp_user همۀ کاربران سایت شما لیست می‌شوند و می‌توانید اطلاعات آن‌ها را ویرایش و به دلخواه تغییراتی روی داده‌های کاربران اعمال کنید.

مثلاً نام و نام خانوادگی، نام کاربری (username)، رمز عبور و سایر موارد دیگر به کاربران را به سادگی را طریق دیتابیس وردپرس تغییر دهید.

تغییر ایمیل مدیریت وردپرس با افزونه

اگر همۀ موارد بالا برای شما سخت یا زمان بر است می‌توانید از افزونه Change Admin Email استفاده کنید و پس از نصب این افزونه، کافیست به منوی تنظیمات و تب عمومی بروید.

3 روش برای تغییر ایمیل مدیریت وردپرس 19

در اینجا فقط ایمیل جدید مدیر را جایگزین ایمیل فعلی کنید و گزینۀ ذخیره تنظیمات را بزنید تا آدرس ایمیل جدید ذخیره شود.

گزینۀ Test Email برای مطلع شدن از درست بودن آدرس ایمیل است که توسط همین افزونه به زیر فیلد آدرس ایمیل اضافه شده است.

3 روش برای تغییر ایمیل مدیریت وردپرس 21

این هم از آموزش تغییر ایمیل مدیریت وردپرس و امیدواریم با این افزونه کاربردی و به‌روز توانسته باشید چالش تغییر آدرس ایمیل وردپرس بدون نیاز به اعتبارسنجی را پشت سر گذاشته باشید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

میانگین رتبه ۵ / ۵. تعداد رای: ۷

ارسال یک دیدگاه

برای ارسال دیدگاه، نیاز است که وارد حساب کاربری خود شوید

جدیدترین مطالب

اسکرول به بالا