🐏 جشنواره عید سعید قربان « 50% تخفیف » روی همۀ محصولات اعمال شده (مهلت خیلی محدود)
آپدیت خودکار ⚡ نصب روی نامحدود سایت
آموزش نصب افزونه وردپرس

آموزش نصب افزونه وردپرس (۳ روش اصولی مهم)

نصب افزونه وردپرس یکی از نکات مهمی است که باید مدیر وب سایت آن را بداند. در این مقاله می‌خواهیم آموزش نصب افزونه وردپرس با ۳ روش اصولی را به شما معرفی کنیم. با ادامۀ آموزش نصب افزونه وردپرس با سایت تم فور همراه باشید.

پس از دانلود وردپرس و نصب آن روی هاست‌تان، سپس نیاز است، افزونه‌های ضروری وردپرس را نصب و فعال کنید. همۀ مراحل یا روش‌هایی که در این آموزش نصب افزونه وردپرس معرفی می‌شود، بسیار ساده بود و در چند ثانیه می‌توانید هر نوع افزونه مدنظرتان را روی سایت وردپرسی خود نصب کنید.

آموزش نصب افزونه وردپرس (3 روش اصولی مهم) 1

نصب افزونه وردپرس به صورت دستی

اگر فایل zip یک افزونه را در اختیار دارید، نیاز است آن را به صورت دستی نصب و سپس فعال کنید. به پیشخوان وردپرس -> منوی افزونه‌ها -> افزودن افزونه تازه بروید و روی دکمۀ بارگذاری افزونه کلیک نمایید.

آموزش نصب افزونه وردپرس (3 روش اصولی مهم) 3

فایل zip افزونه‌تان را انتخاب و در نهایت روی دکمۀ نصب کلیک کنید تا فرآیند نصب افزونه وردپرس شروع شود. توجه داشته باشید که نباید داخل فایل zip فایل‌های zip دیگری وجود داشته باشد.

آموزش نصب افزونه وردپرس (3 روش اصولی مهم) 5

اگر افزونه را از سایت تم فور خریداری کردید، مستقیم می‌توانید با همین روش، فایل زیپ افزونه را نصب کنید.

نصب افزونه وردپرس از طریق مخزن وردپرس

مخزن وردپرس شامل هزاران افزونه و قالب وردپرس رایگان است که می‌توانید مستقیم از طریق پیشخوان وردپرس، قسمت افزونه‌ها، هرکدام از افزونه‌های رایگان وردپرس را روی سایت خود نصب و فعال کنید.

آموزش نصب افزونه وردپرس (3 روش اصولی مهم) 7

برای این کار کافیست در صفحۀ افزودن افزونه تازه، به باکس جستجوی سمت چپ صفحه توجه کنید و در این باکس، نام افزونه‌ای که می‌خواهید نصب کنید را وارد نمایید.

آموزش نصب افزونه وردپرس (3 روش اصولی مهم) 9

پس از ظاهر شدن لیست افزونه‌ها، افزونه مورد نظر خود را با یک کلیک نصب و در آخر فعال نمایید.

همچنین می‌توانید از طریق آدرس wordpress.org/plugins افزونه‌های وردپرس را مستقیم در سایت مخزن وردپرس بررسی و فایل آن‌ها را دانلود کنید.

آموزش نصب افزونه وردپرس در هاست CPanel

برای نصب افزونه‌ها از طریق هاست به محیط فایل منیجر هاست خود بروید و سپس این مسیر را ادامه دهید. پوشه public_html/wp-content/plugins/ مسیر قرارگیری پلاگین‌های وردپرس است.

آموزش نصب افزونه وردپرس (3 روش اصولی مهم) 11

به بالای صفحۀ فایل منیجر هاست سی پنل خود توجه کنید و روی گزینۀ Upload کلیک کنید تا پنجرۀ آپلود فایل zip افزونه‌ها ظاهر شود. فایل زیپ افزونه را به داخل صفحه بکشید یا آن را انتخاب کنید تا آپلود آن شروع شود.

آموزش نصب افزونه وردپرس (3 روش اصولی مهم) 13

پس تکمیل شدن آپلود فایل، به صفحۀ قبلی (پوشه plugin) فایل منیجر هاست برگردید و یکبار روی گزینۀ Reload (بالای صفحه) کلیک کنید تا تغییرات جدید نمایش داده شوند.

آموزش نصب افزونه وردپرس (3 روش اصولی مهم) 15

روی فایل افزونه کلیک راست کنید و گزینۀ Extract را بزنید تا فایل زیپ از حالت فشرده خارج شود.

آموزش نصب افزونه وردپرس (3 روش اصولی مهم) 17

اکنون برگردید به پیشخوان وردپرس، منوی افزونه‌ها و به دنبال نام افزونه‌ای که آپلود کردید بگردید و در نهایت آن را فعال نمایید.

آموزش نصب افزونه وردپرس (3 روش اصولی مهم) 19

مشکل نصب نشدن افزونه وردپرس

اگر از طریق روش اول، فایل zip افزونه را نصب می‌کنید و با خطای ۴۰۳ یا حجم فایل بیش از حد مجاز است، مواجه می‌شوید، دلیل این موضوع تنظیم‌های محدودیت هاست است. می‌توانید از طریق سی پنل و بخش MultiPHP INI Editor گزینه‌های post_max_size و upload_max_filesize را مانند تصویر زیر افزایش دهید.

آموزش نصب افزونه وردپرس (3 روش اصولی مهم) 21

بعد از افزایش این موارد، از طریق پیشخوان مجدد دوباره برای نصب افزونه وردپرس تلاش کنید. در صورتی که مشکل‌تان رفع نشد، با روش نصب افزونه وردپرس روی cpanel یا فایل منیجر هاست‌تان اقدام کنید.

این ۳ روش، اصولی‌ترین روش‌های نصب افزونه وردپرس هستند که طریق مقالۀ آموزش نصب افزونه وردپرس به صورت تصویری و گام به گام مراحل این کار مشاهده کردید.

آیا فکر می‌کنید در آموزش نصب افزونه وردپرس، موردی از قلم افتاده است؟ خوشحال می‌شویم نظر خود را از طریق فرم دیدگاه‌ها ثبت و اعلام کنید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

میانگین رتبه ۵ / ۵. تعداد رای: ۳

تصویر تیم تولید محتوای تم فور

تیم تولید محتوای تم فور

هدف ما در تم فور، ارائۀ متفاوت‌ترین آموزش‌ها و خدمات برای جامعۀ وردپرسی ایران است. بدانید که تم فور تحولی نوین در وردپرس فارسی است.

تصویر مجموعۀ تم فور

مجموعۀ تم فور

هدف ما در تم فور، ارائۀ متفاوت‌ترین آموزش‌ها و خدمات برای جامعۀ وردپرسی ایران است. بدانید که تم فور تحولی نوین در وردپرس فارسی است.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ارسال یک دیدگاه

برای ارسال دیدگاه، نیاز است که وارد حساب کاربری خود شوید

جدیدترین مطالب

اسکرول به بالا